Romantyczny weekend w Beskidach

Tym razem postanowiłam zachęcić Was do odwiedzenia ciekawych miejsc na południu Polski. Śląsk jest mi bardzo bliski, ponieważ to tu się urodziłam i wychowałam, więc chyba nic dziwnego w tym, że staram się zawsze promować Ustroń, Wisłę i okoliczne miasteczka. Ale jeśli nie te kierunki, to co? Ciekawym kierunkiem jest również pogranicze Śląska i Małopolski, i tam wł. W zeszłym tygodniu razem z moim partnerem wybraliśmy się na romantyczny weekend w Beskidach.

Poszukiwania noclegu

Przyznam szczerze, że znalezienie fajnego miejsca w ciekawej lokalizacji kilka dni przed planowanym wypadem, gdzie są jeszcze wolne pokoje nie było łatwym zadaniem, dlatego tez postanowiłam stworzyć ten post i polecić Wam kilka ciekawych lokalizacji. My, po wielu wysłanych mailach i wykonanych telefonach, w końcu zdecydowaliśmy się na pobyt w Hotelu Beskidzki Raj, znajdującym się we wsi Stryszawa, obok Zawoi. Obiekt jest położony w niesamowitym miejscu, składa się z kilku budynków i posiada własną wieżę widokową, z której pięknie widać panoramę gór.

POLUB MNIE NA:

Facebook / Instagram / Twitter

beskidzki raj stryszawa (2)

W sezonie letnim można skorzystać z kortów tenisowych, jest też otwarta karczma regionalna. Na terenie obiektu znajduje się również mini zoo, niestety ze względu na zimową aurę my widzieliśmy tylko owce, lamy i kozice, choć nawet one nie były zbyt chętnie nastawione na kontakt z ludźmi, chyba wolały po prostu swoje ciepłe posłanie. W budynku głównym na zdjęciu powyżej znajduje się recepcja, restauracja z tarasem widokowym, kilkanaście pokoi, sala konferencyjna, świetnie wyposażona sala gier (bilard, rzutki, piłkarzyki, kręgle) oraz drink bar.
widok z wieży beskidzki raj (2)

Nasz pokój znajdował się w budynku na zdjęciu poniżej, tam też ulokowana została kolejna sala konferencyjna oraz Strefa Spa z dużym wyborem Saun, basenem, jacuzzi, grotą solną oraz przyjemnym barkiem i leżakami. Na poziomie Spa są także gabinety masażu i siłownia, ale ze względu na to iż mieliśmy tylko dwa dni na skorzystanie z wszystkich atrakcji i chcieliśmy jeszcze pojeździć na nartach, tym razem z opcji fitness oraz masaży nie skorzystaliśmy.

beskidzki raj stryszawa (3)

Zdjęcia na panoramę gór oraz te pokazujące wszystkie budynki, zrobiliśmy z wieży widokowej.

widok z wieży beskidzki raj (1)

 

 

moda na strychu beskidzki raj

Ja na tle Babiej Góry. Ostatni raz byłam tam z koleżankami we wrześniu 2014 roku, ale może w tym roku uda się to powtórzyć, kto wie.

Babia Góra

(słow. Babia hora, węg. Babia-Gura, niem. Teufelspitze czyli Diabelski Szczyt) – masyw górski w Paśmie Babiogórskim należącym do Beskidu Żywieckiego w Beskidach Zachodnich. Najwyższym szczytem jest Diablak (1725 m), często nazywany również Babią Górą, jak cały masyw. Jest to najwyższy szczyt całych Beskidów Zachodnich, poza Tatrami najwyższy szczyt w Polsce i drugi co do wybitności (po Śnieżce). Zaliczany jest do Korony Gór Polski.

Romantyczny weekend w Beskidach

Skoro był to romantyczny weekend w Beskidach, to nie mogło obyć się bez buziaków na wieży.

para na wieży (1)

Natomiast taki mieliśmy widok z okna. Nasz pokój znajdował się na trzecim piętrze.

beskidy (1)

beskidy (2)

W Pakiecie, z którego skorzystaliśmy zawierało się między innymi romantyczne przybranie pokoju i pod tym względem się nie zawiedliśmy. Wszędzie były kolorowe piórka oraz świece. To tzw. mała rzecz, która cieszy. Ponadto w pokoju czekała na nas butelka wina, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz słodki poczęstunek.

romantyczne przybranie pokoju

wino oak view

biurko pokój beskidzki raj

Sam pokój nie był zbyt duży, również ze względu na skosy, ale za to bardzo przytulny i wygodnie urządzony, co zapewne nie było zbyt łatwe. Nie zabrakło biurka, przestronnej szafy, dodatkowych półeczek, miejsca na płaszcze i buty oraz nowoczesnego telewizora z możliwością odtwarzania filmów z pamięci USB, co dla takich kino maniaków jak my okazało się strzałem w dziesiątkę. Właściwie niepotrzebnie zabraliśmy ze sobą laptopa.

wanna z hydromasażem

Najfajniejszym zaskoczeniem była wanna z hydromasażem, ponieważ na pewnym etapie rezerwacji okazało się, że będziemy mieli pokój o nieco niższym standardzie, więc byliśmy święcie przekonani, że jednak w łazience zastaniemy sam prysznic, a tu taka niespodzianka. To, co działo się w łazience wieczorem pozwólcie, że zachowam tylko dla siebie.

łazienka pokój beskidzki rajZachęcam do odwiedzenia Hotelu Beskidzki Raj ze względu na:

  • piękne widoki
  • pyszną kuchnię i przystępne ceny w restauracji
  • sporą ilość dodatkowych atrakcji
  • atmosferę, dzięki której na prawdę można poczuć się jak w raju

Romantyczny weekend w Beskidach

Inne miejsca w Beskidach godne uwagi:

Hotel Zimnik Bielsko-Biała / facebook.com/hotelzimnik/

Apartamenty nad Wisłąfacebook.com/ApartamentyNadWisla/

Hotel Stok Wisłafacebook.com/HotelStok/

Hotel Żywieckifacebook.com/hotelzywiecki/

Ps. To nie jest post sponsorowany ;)