Wakacyjne pomysły na weekend

Lato, słońce, woda – czego chcieć więcej? Do szczęścia brakuje tylko urlopu, ale nawet gdy ma się tylko kilka dni wolnego, można fajnie wykorzystać ten czas. Mój urlop pewnie dopiero we wrześniu, ale już teraz korzystam ile się da z możliwości przedłużenia o dzień lub dwa weekendów, tak by wykorzystać je jak najlepiej i choć trochę poczuć wakacyjną aurę. Gdzie więc pojechać, jeśli do dyspozycji ma się tylko kilka dni? Moje wakacyjne pomysły na weekend znajdziecie poniżej.

Góry

Zdecydowanie najbliższe memu sercu, pewnie dlatego że w Beskidach jest mój rodzinny dom. Polecam każdemu ze względu na klimat, powietrze, bliskość rzek i lasy bogate w owoce i grzyby. W górach pięknie jest o każdej porze roku, można wybrać się na kilkudniową wyprawę z plecakiem i nocować w schronisku lub na polu namiotowym, a dla tych bardziej wymagających znajdą się również miejsca noclegowe w urokliwych pensjonatach czy kilku gwiazdkowych hotelach, gdzie kolejną atrakcją po pieszej wycieczce będzie dostępne na miejscu spa lub basen, tak jak w przypadku http://hotelgreno.pl/.

green-mountain

fot. Aleksandra Bogusławska

Morze

Kocham, choć bywam tam naprawdę rzadko. Niestety od Bałtyku dzieli mnie około 600 kilometrów w linii prostej, ale czasami wpadam na szalony pomysł i wyjeżdżam na weekend do Gdańska, Gdyni czy Międzyzdrojów by choć na chwilę zamoczyć nogi i pobiegać po plaży. I tak też zamierzam spędzić kolejny weekend, w czwartek w nocy wyruszam w stronę Gdyni, by spotkać się w sobotę z kilkoma setkami innych bloggerów z całej polski, którzy dostali się na kolejną edycję See Bloggers.

morze

fot. David Marcu

Jeziora

Nie bez powodu polskie Mazury chciano wpisać na listę nowych siedmiu cudów natury. Kraina jezior i nieodkrytych, dzikich miejsc przyciąga tysiące osób żądnych przygód, ceniących sobie bliskość przyrody. Pojezierze mazurskie na weekend, czemu nie? Zwłaszcza gdy mieszka się na północ od Łodzi i na wschód od Poznania. Tereny przeze mnie jeszcze nieodkryte, czekają na kolejny długi weekend.

jeleń

fot. Thomas Lefebvre

 

Europejskie stolice

Weekend to zawsze świetna opcja, by odwiedzić jedną z 46 stolic europejskich. Londyn, Paryż czy Budapeszt na pewno na długo zapadną nam w pamięć, zwłaszcza jeśli zabierzemy ze sobą porządny aparat fotograficzny i sprawdzonego kompana. Atrakcji turystycznych nie zabraknie, a każda kolejna wyprawa nawet w te same miejsca może okazać się zupełnie inna. Kolejny cel podróży – czeska Praga!

LONDYN

fot. David Marcu

Egzotyczne kierunki

Masz ochotę na nieco więcej egzotyki? W wakacje często organizowane są wszelkiego rodzaju festiwale tematyczne dzięki którym można bliżej poznać obyczaje różnych, nawet egzotycznych kultur. Przykładowo w ostatni weekend niedaleko mojej miejscowości, a dokładnie w Etno-Chata Topolej zorganizowano Festiwal kultury polsko-marokańskiej. Jeśli jednak nie znajdziecie w pobliżu niczego ciekawego, zawsze można po prostu odwiedzić w któryś dzień najlepszą, egzotyczną restaurację w mieście i rozkoszować się poznawanie nowych smaków lub skorzystać z orientalnych zabiegów w spa lub salonie kosmetycznym.

orientalna podróż

fot. Harvey Enrile

A Wy gdzie wybralibyście się najchętniej, mając do dyspozycji tylko kilka dni? Koniecznie podzielcie się ze mną swoimi spostrzeżeniami i własnymi propozycjami weekendowych wypadów.