Inwałd – pomysł na weekend

Inwałd Park.

Dziś zapraszam Was na kolejny post z cyklu „Pomysł na weekend”. Wiem, że podobnie jak ja, często szukacie ciekawych miejsc, w które warto się wybrać podczas weekendu i nie tylko. Stąd też moja kolejna propozycja. W połowie października wybraliśmy się do Parku rozrywki w Inwałdzie. Miejsce znajduje się w świetnej lokalizacji, od Ustronia oddalone jest o około 60 km, a dojazd zajmie Wam tylko godzinę. Podobną trasę trzeba pokonać jadąc zarówno z Krakowa, jak i Katowic.

Wybierając się do Inwałdu wystarczy zabrać wyłącznie dobry humor i wygodne buty, bo jest co zwiedzać. Cały kompleks składa się z 5 Parków tematycznych ( Park Miniatur, Dinolandia, Warownia Inwałd, Ogród Jana Pawła II i Mini Zoo Kucyk). Nam mimo chłodnego i pochmurnego dnia udało się zwiedzić wszystko prócz Mini Zoo, ale tylko dlatego, że prosto z Inwałdu jechaliśmy na kolację do hotelu w Spytkowicach, o którym zresztą opowiem Wam w kolejnym poście.

Jeśli będziecie mieli ochotę spędzić cały weekend w Inwałdzie na terenie parku znajduje się również zaplecze noclegowe i restauracyjne.

Atrakcje.

W pierwszej kolejności postanowiliśmy zwiedzić Warownię. W Zamku udaliśmy się na pokaz światło – dźwięk, gdzie zaprezentowana została historia pewnego króla, do którego rzekomo należał ten zamek. Poza tym oczywiście zwiedziliśmy komnatę damy, wieżę, a także salę tortur. Następnie udaliśmy się do ogrodu, w którym znajdują się domy garncarza, szewca i kowala, a także wyjątkowa jama kryjąca fantastycznego smoka. Koniecznie poczekajcie na jego pokaz, czeka was masa śmiechu. W osadzie znajduje się cały park ruchomych smoków, który przez sporą rzeszę turystów bywa omijany. Zajrzyjcie i tam.

Kolejnym punktem naszego zwiedzania był Park Miniatur. To chyba jedna z najpopularniejszych atrakcji i zdecydowanie jest też tą najbardziej efektowną częścią Inwałdu. W Parku znajdziecie masę zabytków z całego świata w miniaturze, ale nie zabrakło również polskich akcentów. Mnie szczególnie zauroczyła Cieszyńska Rotunda, którą pokazywałam Wam całkiem niedawno w jednym z poprzednich postów.

Gdzie zjeść?

Po miniaturach przyszła pora na zjedzenie czegoś dobrego. W pierwszej kolejności pomyśleliśmy o czymś szybkim, więc udaliśmy się w stronę fast-foodów. Kebab?  Nie dziękuję! Zdecydowanie odradzam Wam knajpkę przy karuzelach, chyba że lubicie ubrania przesiąknięte starym tłuszczem z frytkownicy…

Polecam Wam za to restaurację w Parku Dinozaurów serwującą min. kuchnię polską, ale jeśli wolicie coś „niezdrowego” to tutaj znajdziecie pyszne chrupiące frytki i spore burgery z sałatą i warzywami. Dzieciaki w stoliku obok były zachwycone. ;)

My wybraliśmy pierogi, ale sporym powodzeniem cieszył się także klasyczny rosół i wszelkiego rodzaju desery w towarzystwie rozgrzewających herbat.

Coś dla małych i nieco większych.

Na koniec szybciutko przeszliśmy przez Park Dinozaurów i Ogród Jana Pawła II, pierwszą atrakcję z pewnością ciekawiej zwiedza się z dzieciakami, my już nieco wyrośliśmy z dinozaurów, ale przy ładnej pogodzie można przejść park linowy czy pograć w mini golfa, więc polecam.

Małe rozczarowanie…

Ogród natomiast nie zrobił na nas wrażenia, z lotu ptaka wygląda niesamowicie, ale gdy się po nim chodzi, niestety nieco rozczarowuje. Nie wiem czy taki efekt jest tylko jesienią, czy może na wiosnę pojawiają się tam nowe kwiaty, ale dla mnie był to najsłabszy punkt programu.

Podsumowanie.

Nie udało nam się niestety podjechać do Mini Zoo, ponieważ nie pasowały nam godziny kursowania ciuchci, a było zbyt zimno, by udać się tam pieszo, ale kto wie, może kiedyś mając własne dzieci wybierzemy się tam ponownie?

Ogólnie rzecz biorąc atrakcję polecam, zwłaszcza wiosną i latem musi być fantastycznie, gdy wszystko jest czynne, jednak jeśli chcecie uniknąć tłumów spokojnie możecie wybrać taką porę jak my. Park jest czynny cały rok, a bilety na 5 Parków tematycznych kosztują ok. 70zł. Jeśli nie macie pomysłu na weekend wybierzcie się do Inwałdu!

POLUB MNIE NA:

Facebook / Instagram / Twitter

Portret dziewczyny_Inwałd Inwałd_Warownia Smok_Inwałd Inwałd_Restauracja

Inwałd_Park miniatur

Inwałd_ogród Jana Pawła II


Inwałd Park Mapa