Blanes – kolorowe miasteczko i ogród botaniczny

Wycieczka do Blanes.

W jednym z pierwszych postów dotyczących wakacji w Hiszpanii wspominałam Wam o tym, że z Malgrat de Mar kursuje kolejka w stronę Barcelony i Blanes, dzięki temu łatwo dojechać pociągiem do tego malowniczego miasteczka. Jest to kolejny kurort obok Lloret de Mar tętniący życiem.

Miasto zamieszkuje około 30 tysięcy osób. Znajdziecie tam wspaniałe plaże i skaliste zatoczki, piękne kościoły, imponujące stare miasto i wiele zabytków, a także wiele restauracji, barów, klubów na plaży dla każdego.

Podróż z Malgrat de Mar do Blanes zajęła nam sporo czasu, ponieważ zdecydowaliśmy się na długi spacer ulicami miasta od stacji kolejowej, aż do samego Ogrodu Botanicznego Marimurtra (ok. 4 km), ale jeśli nie lubicie chodzić, spokojnie możecie poczekać na autobus, którym dojedziecie do centrum.

W Blanes urzekły mnie szerokie plaże, ładnie zagospodarowane tereny, przystań oraz bogata roślinność i wyjątkowy klimat, nieco bardziej lokalny, niż skupiony wyłącznie na turystach.

POLUB MNIE NA:

Facebook / Instagram / Twitter

Ogród botaniczny Marimurtra.

Naszym głównym celem, będąc w Blanes były odwiedziny w jednym z najlepszych ogrodów botanicznych w Europie. Jest to taka atrakcja, której nie wolno pominąć będąc w okolicy.

Ogród botaniczny Marimurtra czynny jest codziennie w godzinach 10:00-17:00, bilet wstępu kosztuje ok. 6 euro.

Ogród usytuowany jest na szczycie góry, zwiedzając zobaczycie tam wspaniałe widoki na Morze Śródziemne i skaliste zatoczki.  Marimurtra zajmuje ok.15 hektarów i założył go w 1920 roku niemiecki botanik Carl Faust, którego popiersie możecie zobaczyć na zdjęciach.

Rośnie tu ponad 4 tysiące różnych gatunków roślin, od kaktusów, aż po lilie wodne. Najgłośniejszymi mieszkańcami tego rajskiego ogrodu są papugi, z którymi można zrobić sobie zdjęcie, oczywiście za drobną opłatą.

Będąc w okolicy, koniecznie musicie odwiedzić Blanes i Ogród botaniczny Marimurtra! Do usłyszenia ;)

POLUB MNIE NA:

Facebook / Instagram / Twitter