Aleja Projektantów na Fashion Week Poland – Łódź 15 października 2010

Aleja Projektantów to trzydniowy cykl pokazów kolekcji projektantów z Polski oraz zagranicznych gości. Pierwszego dnia zaprezentowali się Andrzej Lisowski, marka Aryton, Monika Ptaszek, Łukasz Jemioł i gość specjalny Thorbjorn Uldam.
Kolekcja Andrzeja Lisowskiego na wiosnę/lato 2011 zainspirowana jest atmosferą wyspy Lamu i kolonialnym dziedzictwem wschodniej Afryki. Projektant na nadchodzący sezon proponuje popelinowe płaszcze i kamizelki w żakardowe wzory, koszule i ręcznie dziergane akcesoria.
Aryton to polska marka, działająca na rynku od ponad 20 lat. Wiosenno – letnia kolekcja to ubrania uszyte ze zwiewnych materiałów, o luźnych, ale kobiecych krojach.
Monika Ptaszek jest absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Na Fashion Week zaprezentowała kolekcję męską, utrzymaną w kolorystyce czerni, szarości i grafitów.
Kolekcja Łukasza Jemioła na sezon wiosna-lato 2011 również jest pełna zwiewnych tkanin, jednak projektant postawił również na ciężkie materiały, które świetnie kontrastują ze sobą również przy założeniach kolorystycznych: jasne – ciemne, połysk – mat.  „Lekkość, płynność, ruch, niedopowiedzenie, forma pozornie geometryczna, ale miękka, współgrająca z ciałem” – to temat przewodni najnowszej kolekcji Jemioła.
Thorbjorn Uldam – gość specjalny Fashion Week – jest Absolwentem prestiżowego Wydziału Mody Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii, projektuje głównie dla mężczyzn, jest ceniony za twórcze, innowacyjne wykorzystywanie tkanin takich jak skóra, czy dzianina. Włoski „Vogue” i angielski „Dazed and Confuzed” uznali go za jednego z najbardziej obiecujących młodych projektantów na rynku.
Jego kolekcja inspirowana jest słonecznym krajobrazem wiejskim i mroźnym krajobrazem podbiegunowym. Projektant połączył te dwa skrajne wpływy w zaskakujący sposób, przy czym kolekcja była bardzo spójna
Zdjęcia – Materiały Prasowe http://www.fashionweek.pl