Patryk Wojciechowski, Laboratorium Mody & behind the stage – FFNews #5

Nie wiem jak to się stało, że w maju nie było żadnych newsów ze świata mody. Wybaczcie, ale moja głowa zajęta była nieco innymi myślami i zajęciami, co oczywiście odbiło się na ilości postów. Skoro jednak dzisiejszy słoneczny poranek zamienił się w deszczowe popołudnie, wracam do Was z kolejną porcją informacji i zdjęć. W kolejnym poście z cyklu FFNews chciałabym Wam pokazać sesję kolekcji, którą stworzył finalista Project Runway – Patryk Wojciechowski, zajrzeć za kulisy 7. edycji FDA i zaprosić do Krakowa między innymi na wystawę „Reinkarnacja przedmiotu”.

Patryk Wojciechowski – m i k r o / SS2015

Widzieliście już sesję kolekcji finałowej, zaprojektowanej przez Patryka w programie Project Runway? Jeśli jeszcze nie, to koniecznie zajrzyjcie do galerii. Co prawda młody projektant pochodzący z Gdyni nie wygrał konkursu, ale moim zdaniem jego pomysł był najlepszy. Kolekcja inspirowana bakteriami pokazała kreatywność, świeże spojrzenie i przede wszystkim fach w ręku poparty ogromną pracowitością. Niewątpliwie, Patryk ma wielki talent. Świetnie łączy ze sobą sztukę i modę, co zresztą było widać już w pierwszym odcinku, gdy stworzył kamizelkę z obrazu. Dalsze poczynania Patryka możecie oczywiście śledzić na jego stronie na Facebooku – facebook.com/patrykwojciechowskifashion

Patryk Wojciechowski ss 2015 zieleń

Zdjęcia: Justyna Chrobot / www.justynachrobot.tumblr.com
Modelka: Kasia Derkacz

Laboratorium Mody SAPU 2015

Kilka dni temu odbyła się kolejna duża impreza organizowana przez Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (www.ksa.edu.pl) – Laboratorium Mody 2015. Pokaz studentów miał miejsce 30 maja w Forum Przestrzenie w Krakowie i jak twierdzą organizatorzy wzięło w nim udział ok. 1000 osób. Na wybiegu można było podziwiać elektryzującą modę zaprojektowaną przez studentów I i II roku SAPU, którzy zmierzyli się z dwoma wymagającymi tkaninami – bawełnianą surówką oraz jeansem.Młodzi projektanci musieli wykazać się dużą kreatywnością by w efekcie końcowym stworzyć szeroką paletę ubrań, wśród których można było znaleźć zarówno futurystyczne projekty, jak i nawiązania do klasyki. W sumie na wybiegu zobaczyć można było ok. 200 projektów.
Pokaz Mody w Forum Przestrzenie zakończył trzydniowe Laboratorium Mody. W tym czasie fascynaci mody mieli okazję spotkać się z Aleksandrą Boćkowską, autorką głośnej książki „To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL”, a także z Katarzyną Gola, autorką bloga Geek Goes Chic, nominowanego niedawno do nagrody WGSN. Podczas imprezy odbyły się również warsztaty projektowania w budynku szkoły SAPU przy ul. Zamoyskiego 52 w Krakowie, gdzie wciąż można oglądać wystawę „Reinkarnacja przedmiotu”, prezentującą sztukę użytkową, zaprojektowaną przez studentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni oraz SAPU. Wystawa będzie czynna do 15 września!
Zdjecia: Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru

Behind the stage czy poza sceną 7. edycji FDA

7. edycja konkursu Fashion Designer Awards już za nami! Tegoroczny pokaz finałowy, jak przekonują organizatorzy spotkał się z podziwem i uznaniem gości, mediów i przedstawicieli branży modowej. I tak powinno być! Nad produkcją czuwała oczywiście sama Joanna Sokołowska-Pronobis – producentka i pomysłodawczyni konkursu. Tematem przewodnim tegorocznego pokazu finałowego było hasło “moods of the night”, aby efekt końcowy był zachwycający, do jego realizacji producentka zaangażowała wiele twórczych osób. Zobaczcie koniecznie w jaki sposób inspirowano się tematem podglądając fotografie zza kulis tego wydarzenia.

 Zdjęcia: Monika Szałek, Olga Kasprzyk oraz Akpa

POLUB MNIE NA:

Facebook / Instagram / Twitter