FFNews #2 – Sukienka Diora, polski recykling & Super Bowl

W ciągu ostatniego tygodnia spędziłam w pracy ponad 60 godzin. W związku z tym, aby jakoś funkcjonować zdecydowałam się jak najwięcej wolnego czasu przeznaczyć na sen. Oczywiście w międzyczasie musiałam olać wszystko i wszystkich, łącznie z blogiem, bo doba ma tylko 24 godziny, ale skoro już znalazłam chwilę wolnego, to muszę się z Wami podzielić kolejnym postem. Świat mody nie śpi – zaczynamy kolejny wpis z cyklu FFNews. W dzisiejszym wpisie główną atrakcją zapewne będzie Sukienka Diora, ale skupię się również na kreacjach Katy Perry podczas występu na Super Bowl, a także pochwalę polską modę recyklingową.

 Sukienka Diora

Trzydziestego stycznia zakończył się kolejny Tydzień Mody HAUTE COUTURE w Paryżu, jeśli chcecie zobaczyć jak to wszystko wyglądało, to poszczególne pokazy możecie oglądać tutaj – paris-haute-couture-shows-january-2015. Jednym z domów mody, którego kolekcja zrobiła największą furorę był Dior. Raf Simons, dyrektor kreatywny Diora w wiosenno-letniej kolekcji postawił na kwieciste wzory, ekscentryczne wydruki i solidne sylwetki.

sukienka diora

Hitem okazała się sukienka nr 53, zanim jednak miała swój własny debiut Refinery 29 i wydawca mody Visionare stworzyli wideo ukazujące dokładnie, jak suknia couture budzi się do życia, od momentu powstania projektu do jej wielkiego wprowadzenia na wybieg. Film o historii jednej sukienki stał się w ostatnich dniach hitem internetu. Na przykładzie jednego projektu możemy zobaczyć, jak wygląda praca w szwalniach Diora. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem pod ogromnym wrażeniem!

Moda recyklingowa po polsku, czyli finał Junk Fashion Show

Mieszkając w Krakowie, miałam okazję być na finale Junk Fashion Show w 2013 roku. Pamiętam, że byłam zachwycona niektórymi projektami na tyle, że miałam ochotę sama je założyć, nieważne że były z papieru. W tym roku nie udało mi się pojechać, ale mimo iż to już zupełnie inna moda niż dwa lata temu, to kilka sylwetek również przypadło mi do gustu.

Ubrania wykonane z papieru i materiałów recyklingowych pokazują, że ten materiał można kształtować na rozmaite sposoby, imitując tkaniny, tym razem studenci pierwszego roku postawili na minimalizm, ale znalazły się również skomplikowane konstrukcje przypominające rzeźbę. Drugi rok SAPU połączył historię z nowoczesnością, kreacje obrazowały najnowsze trendy, a jednocześnie odwoływały się do mody z przeszłości. Młodzi projektanci wykorzystywali reprodukcje dzieł sztuki, jak i motywy regionalne i etniczne, wpisując się w nurt slow fashion.

Junk Fashion show to również konkurs. Partner Generalny Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku Opakowań SA przyznał swoja nagrodę za najlepszy projekt papierowy Ilonie Susce. Nagrodę drugiego partnera wydarzenia – marki Tołpa, otrzymała Anna Nawrocka również za projekt papierowy, natomiast  Baroque Restaurant&Coctail Bar przyznał swoją nagrodę Kubie Ratajskiemu.

Pokaz zakończył Eko Fashion Weekend, organizowany przez Krakowskie Szkoły Artystyczne. Przez trzy dni można było wziąć udział w zajęciach na temat ekologii i sztuki, warsztatach, wykładach czy wystawach. A za rok zapewne kolejna edycja, warto więc wziąć długopis w dłoń i zanotować w kalendarzu to wydarzenie.

 

Stylizacje Katy Perry na Super Bowl

Wow! Katy Perry to ostra laska, co prawda jej wizerunek sceniczny bywa czasami bardzo zabawny i nawet podczas takiego wydarzenia, jak finał Super Bowl nie obyło się bez wyśmiewczych memów porównujących piosenkarkę chociażby do paczki Cheetos Flamin Hot, ale za to widać że potrafi świetnie się bawić, a jej stylizacje są bardzo przemyślane i idealnie wpisują się w konkretny klimat.

katy perry

Co ja sądzę o ognistym kombinezonie? Hmm może nie jest to zbyt stylowe wdzianko, ale patrząc na to, że Igrzyska Śmierci nadal są na topie, rozumiem jej wybór, poza tym lew był niesamowity! Katy w fikuśnej sukience, jednoznacznie kojarzącej mi się z piłką plażową to również wariacja, w której piosenkarkę uwielbiam i uważam, że znacznie bardziej pasuje jej taki wizerunek, niż hiphopowa bluza. Całość występu możecie zobaczyć poniżej.

Ps. Lenny Kravitz jest jak wino ;)

POLUB MNIE NA:

Facebook / Instagram / Twitter