FashionPhilosophy, Moda bez ograniczeń & Fashion Designer Awards – FFNews #4

Dawno nie było żadnych nowych newsów prosto ze świata mody, dlatego dziś dzielę się z Wami kolejnymi ciekawymi wydarzeniami, a wszystko dzieje się właśnie teraz, więc nie marnujcie dłużej czasu i spójrzcie, co dla Was przygotowałam w kolejnym poście z cyklu FFNews. Tym razem zapraszam Was na 12 edycję FashionPhilosophy Fashion Week Poland, sobotni pokaz bez barier w ICE Kraków – Congress Centre oraz na finał 7. edycji Fashion Designer Awards.

FashionPhilosophy

Polski tydzień mody w Łodzi trwa w najlepsze, pokazy takich projektantów jak: Piotr Drzał, Wojtek Haratyk, Eva Minge, czy Łukasz Jemioł już za nami, ale weekend również zapowiada się pełen atrakcji, jutro czarować na wybiegu będzie między innymi GAVEL oraz Jarosław Ewert i Miguel Vieira. Ja natomiast do Łodzi zawitam na zakończenie – w niedzielę, by wpaść poszperać w Showroomie i kibicować znanej w środowisku blogerek modowych – Nonszalanckiej, czyli Klaudii Markiewicz, z którą osobiście poznałam się na FashionPhilosophy w 2012 roku i Maćkowi Sieradzky – finaliście pierwszej polskiej edycji Project Runway.

FashionPhilosophy Fashion Week Poland 3

 

Moda bez ograniczeń

Już jutro, 18 kwietnia o godzinie 18:00 w centrum Krakowa odbędzie się jedyne w swoim rodzaju wydarzenie łączące najbardziej znanych polskich projektantów i ludzi, którzy nie zawsze mają w życiu z górki. W świecie, w którym liczy się ciągłe dążenie do ideału, często zapominamy, że są wokół nas ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy.

W programie, między innymi pokazy mody – na jednym wybiegu pojawią się kreacje 11 topowych projektantów: Gosi Baczyńskiej, Roberta Kupisza, Joanny Klimas, Evy Minge, Lany Nguyen, Macieja Sieradzky, Blessus, Dream Nation, Tomasza Karcza oraz Lewanowicz, efekty metamorfoz przeprowadzonych wraz z Zosią Ślotałą i Jillian Mercado, a także pokaz kolekcji zaprojektowanej przez niepełnosprawne dziewczyny. W rolę modelek i modeli wcielą się osoby, które na co dzień borykają się z różnymi niepełnosprawnościami.

Jeśli jednak z jakichś powodów nie możecie się wybrać do Krakowa, warto wspomóc Fundację na własną rękę, przekazując nawet drobne kwoty na rzecz rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych.

 ICE Kraków - Congress Centre

 

Fashion Designer Awards

Znamy już finałową 10! Do ścisłego finału jury Fashion Designer Awards wybrało dziewięciu uczestników konkursu, natomiast na dziesiątego finalistę mógł zagłosować każdy, ponieważ organizatorzy już po raz kolejny dali taką możliwość internautom i fanom konkursu. Przewagę głosów publiczności w tej edycji zdobył Marcin Gorczycki. Kolekcja Marcina Gorczyckiego oraz dziewięciu pozostałych osób wybranych przez Jury zostanie zaprezentowana podczas Wielkiego Finału 7. edycji Fashion Designer Awards, która odbędzie się już 11 maja w Warszawie.

POLUB MNIE NA: