Paris FW color trends, CFW & Mustache Yard Sale – FFNews #3

Dzisiejszy post to głównie zapowiedzi zbliżających się wydarzeń, na których nie może Was zabraknąć. Najpierw Cracow Fashion Week, a następnie Mustache Yard Sale w Katowicach, ale zanim to wszystko zobaczcie koniecznie jakie trendy kolorystyczne królowały na Tygodniu Mody w Paryżu.

 

Paris FW color trends

Fashion Week w Paryżu to istna wisienka na torcie dla 99 % fashionistów, śledzących najnowsze trendy z zapartym tchem i wyznaczających je właśnie poprzez wypatrzenie w tłumie przez rzesze fotografów, czekających tylko aż pojawi się coś wyjątkowego, czym zainspirują kolejne rzesze fanów mody. Mnie wśród tysięcy zdjęć z paryskiej ulicy rzuciły się w oczy głównie te, na których stylowi goście łączą ze sobą granat i wszystkie odcienie czerwieni, od tej wpadającej w pomarańcz, przez nieco bardziej zbliżoną do różu, aż po królewski odcień wina. Połączenie odważne, kiedyś nie do pomyślenia, a wygląda rewelacyjnie!

color trends

Zdjęcia: PHIL OH

 

Cracow Fashion Week

Już za niecałe dwa tygodnie, a dokładnie w dniach od 21 do 29 marca 2015 roku odbędzie się VI edycja Cracow Fashion Week. CFW to przede wszystkim liczne imprezy kulturalne (wernisaże, wystawy, pokazy, prezentacje, wykłady, seminaria, warsztaty i wiele innych) i konkursy (modowe, fotograficzne, projektowe).

cracow fashion week

Wśród tych najciekawszych wydarzeń na pewno warto zwrócić uwagę na CRACOW FASHION AWARDS PREMIERY – konkurs dla młodych projektantów mody, pokaz dyplomowy absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru; WYKŁAD – “Od pasji do własnej firmy”, prelegenci Monika Przywara-Strzałka i Adrian Migoń; WARSZTATY np. „Fashion Communication” z Carol Morgan – wykładowcą Central Saint Martins w Londynie. (program obejmuje 3 dni; szczegółowe informacje tutaj, zapisy: kursy@ksa.edu.pl); KONFERENCJA dla projektantów mody “Co dalej, czyli jak wypromować własną markę?“ oraz to co mnie zainetersowało, to  POKAZ strojów historycznych „Dawne i niezapomniane” w Muzeum Narodowym w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

Pełny program wydarzenia możecie sprawdzić tutaj [KLIK]. Ja na pewno wybiorę się na kilka pokazów i wystaw, już nie mogę się doczekać, ponieważ nic nie cieszy mnie tak, jak spotkania z ludźmi, którzy modę kochają tak samo mocno, jak ja.

Organizatorzy: Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU / Krakowskie Szkoły Artystyczne / Reklamex – Agencja Promocji Mody / Polska Fundacja Mody i Sztuki

Mustache Yard Sale

Minęło 7 lat od pierwszej edycji targów, kolejna będzie 13 i właśnie teraz Mustache Yard Sale otwierają się na całą Polskę, jak mówią organizatorzy to już nie tylko targi mody niezależnej, ale prawdziwy wielowymiarowy festiwal. Już 28-29 marca widzimy się w Katowicach!

MODA • DESIGN • LITERATURA • MUZYKA • SPORT • JEDZENIE • AFTERPARTY • KĄCIK DZIECIĘCY • MUSTACHE DIY

Autorem plakatu jest tradycyjnie Dawid Ryski talkseek

Podczas dwóch dni na ponad 4000m2 znajdziecie wszystko to, co najlepsze w polskiej modzie i designie. Ponad 300 projektantów (http://www.mustache.pl/yard-sale/wystawcy) i kilkadziesiąt tysięcy unikatowych produktów, a oprócz tego mnóstwo innych atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie warsztatów dla dzieci, paneli dyskusyjnych i oczywiście niesamowitej atmosfery.

Po zmroku i zakupowej gorączce warto wybrać się na szaloną imprezę. Całonocną, muzyczną balangę z najgorętszym lineupem tej wiosny zapewnią najlepsi polscy didżeje.

POLUB MNIE NA: