Nesebyr – Bułgaria #3

Podczas naszego wypoczynku w Słonecznym Brzegu zdecydowaliśmy się skorzystać z jednej wycieczki fakultatywnej, oferowanej przez biuro podróży Wezyr. Wybraliśmy opcję zwiedzania zabytkowego miasta – Nesebyr, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. O wycieczce słyszeliśmy już w autokarze wiozącym nas z lotniska w Burgas, jednakże na początku myśleliśmy, że wybierzemy się tam na własną rękę. Teraz, patrząc z perspektywy czasu, szczerze mogę się Wam przyznać, że trochę żałuję tego wyboru…

POLUB MNIE NA:

Facebook / Instagram / Twitter

love_Nesebyr

Nesebyr (4)

Nesebyr (5)

Nesebyr_old_town

Wycieczka trwała ok 2 godziny i właściwie oprócz spaceru od jednej cerkwi do drugiej, wizyty i degustacji win w lokalnej winnicy, kilku zdjęć oraz przystanku na kawę mrożoną nie mieliśmy czasu na nic więcej. Dlatego jeśli wybieracie się do Słonecznego Brzegu i macie ochotę zwiedzić to miasteczko, to polecam Wam transport miejski, a nie wycieczkę z biurem podróży.

Nesebyr_wine

Nesebyr (7)

Nesebyr (9)

Nesebyr (10) Nesebyr (11)

Miejsce to jest bardzo urokliwe, pełne wąskich uliczek, kramów z pamiątkami i restauracji. Nad brzegiem morza można spokojnie usiąść na ławeczce i podziwiać przepływające statki, lub zająć miejsca w obrębie amfiteatru, w którym zapewne często odbywają się różnego rodzaju występy. My akurat trafiliśmy na jakiś festiwal dziecięcych zespołów, ale niestety nie było czasu na dłuższe przyglądanie się tańcom i śpiewom w folklorystycznym wydaniu.

Nesebyr (12)

Nesebyr (13)

Korzystając z pięknych widoków zrealizowaliśmy kolejną sesję zdjęciową, obrazującą moją stylizację. Tym razem biel połączyłam ze złotem i brązem. Postawiłam na krótkie, koronkowe spódnico-szorty, białą koszulę, wygodne sandałki, kapelusz kupiony kilka dni wcześniej na bazarku oraz pojemną, zamszową torebkę. Co sadzicie o takim połączeniu?

girls_style_summer_inspiration_hat (3)

Spódnico-szorty – SH  /  Koszula – H&M  /  Sandałki – CCC (Inblu)

Torebka – Crop  /  Kapelusz – Bazarek w Słonecznym Brzegu  / Bransoletka – pamiątka

boho_bag

detale_koronka

girls_style_summer_inspiration_hat (4)

hat_sea_summer_style

koronkowe szorty

sandals_summer_inspiration_shoes

Nesebyr (14)

polskie akcenty w Bułgarii

W miasteczku nie zabrakło również polskich akcentów. Jak widać, Bułgarzy już na dobre przyzwyczaili się do turystów z Polski i nawet tablice, mające zachęcić do skorzystania z usług restauratorów pisane są po polsku. Niestety, jak już wcześniej wspominałam ze względu na ograniczony czas mieliśmy okazję tylko spróbować mrożonej kawy, która zresztą była przepyszna. 
girl_restaurant

kawa mrożona

birds

Nesebyr (15)

Nesebyr (16)

look_summer_girl

Nesebyr (17)

Nesebyr (18)

Nesebyr (1)

girl_summer_street_fashionBooking.com