Gabicce Monte – Wakacje we Włoszech

Atrakcje okolicy – Gabicce Monte

Będąc w Cattolice warto wybrać się na górę Gabicce Monte, spacer zajął nam około 4o minut, a widoki i wspomnienia pozostaną z nami na zawsze. To chyba najlepszy punkt widokowy w okolicy, nie licząc oczywiście diabelskiego młynu w Rimini. Z góry widać całe wybrzeże, a także pływające statki w oddali. Z drugiej natomiast strony można podziwiać inne szczyty w okolicy.

Idąc na wzgórze mijamy Gabicce Mare, kolejną nadmorską miejscowość, nieco mniejszą i bardziej spokojną niż Cattolica, ale równie urokliwą. Następnie mijamy park Ojca Pio, z pomnikiem i kamiennymi ławeczkami, na których wierni mogą przysiąść i się pomodlić. Nie znam do końca genezy tego miejsca, ale wypisane na kamieniach teksty prawdopodobnie są intencjami, które zostawili tam wierni. Na wzgórzu natomiast znajdują się urokliwe knajpki, sklepiki, hotel, kościół i kilkanaście typowych włoskich domków z wąskimi uliczkami.

Szczerze żałuję, że nie byliśmy we Włoszech dłużej, bo wtedy na pewno wybralibyśmy się również na wzgórze w Gradarze, gdzie znajduje się średniowieczna twierdza.

Wakacyjna stylizacja w odcieniach piasku.

Pora również na pierwszą z wakacyjnych stylizacji. Wybierając się na dłuższy spacer najważniejsze są buty. Dlatego postawiłam na wygodne sandały. Poza tym wybrałam biały t-shirt, szorty, koronkową kamizelkę oraz złote dodatki.

POLUB MNIE NA:

Facebook / Instagram / Twitter

T-shirt – New Yorker / Szorty – Pimkie / Koronkowa kamizelka – Vinted

Sandały – Inblu / Naszyjnik – Pepco / Pasek, Okulary – H&M