Elegancja w codziennych stylizacjach

Elegancja czyli co?

W skrócie, elegancja to inaczej dobry smak w ubiorze i zachowaniu. Czy tego chcemy, czy też nie codziennie jesteśmy oceniani na podstawie swojego zachowania, ale również tego, co mamy na sobie. Stąd też powiedzenie „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. To, czy zostaniemy ocenieni jako człowiek elegancki czyli gustowny, szykowny, z klasą, a także taki, który ma wysoką kulturę osobistą, zależy od wielu czynników, jednak strój jak zwykle może nam w tym pomóc.

Elementy szczególne.

Aby być postrzeganym jako osoba szykowna warto zwrócić  uwagę na kilka ważnych elementów min. podstawą jest czysty, schludny strój, wyprasowana koszula, czy też spodnie, czyste buty i nienaganna fryzura. Ale nie tylko, ponieważ niewątpliwie ważnym elementem będzie również adekwatny do wieku i sytuacji makijaż oraz zadbane paznokcie zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Kultura osobista.

Ważnym przejawem kultury osobistej jest przestrzeganie savoir-vivre’u, czyli zasad i reguł zachowania się w towarzystwie określonej grupy osób, ale o tym może w którymś z kolejnych postów…

POLUB MNIE NA:

Facebook / Instagram / Twitter

portret dziewczyny

Wiosenny trencz – Orsay  / Czerwona koszula – Orsay  / Spódniczka – Secondhand

Torebka – Pepco  / Szpilki – DeeZee

wiosenna elegancja

koszula z wiązaniem Orsay

Spódniczka we wzory

wiosenny zestaw

elegancka kopertówka

lakierowane szpilki

elegancja na co dzień

Panorama Rybnika

Wiosenny trencz