Czerwona sukienka

Dziś zestaw nieco lżejszy, jak widać to jeszcze chyba nie pora na prawdziwą zimę. W roli głównej oczywiście moja czerwona sukienka, o której już Wam wspominałam jakiś czas temu między innymi tutaj – moje-zestawy/total-red-look/. Nie wiem jak Wy, ale ja uważam że czerwona sukienka jest na tyle uniwersalna, że każda kobieta powinna mieć swoją w szafie, tak jak w przypadku małej czarnej. Co, jak co ale czerwień oczywiście w zależności od odcienia pasuje każdej kobiecie i sprawia, że wyglądamy dużo bardziej interesująco niż w szarości czy czerni.

Czerwień, to najgorętsza ze wszystkich barw. Ma wiele znaczeń, między innymi czerwień symbolizuje miłość, pasję, ekstrawertyzm, odwagę, determinację, ciepło i wrażliwość, a także siły witalne, życie i piękno.  Z badań wynika jednoznacznie, że czerwień jest najsilniej stymulującym ludzką psychikę kolorem. Jest dynamiczna i świetnie przykuwa uwagę, dlatego dobrze sprawdza się w ruchliwych pomieszczeniach czy reklamie.

Z ciekawości zajrzałam również w sferę magii, by odkryć znaczenie mojego stroju widzianego w snach i co ciekawe odkryłam, iż kolor czerwony widziany we śnie może uzewnętrzniać pierwotne instynkty, namiętność i seksualność, może być zachętą do działania, podjęcia aktywności. Co do tego nie miałam żadnych wątpliwości, jednak podobno w zestawieniu z czarnym może odzwierciedlać lub prognozować kłótnie i konflikty.

Przejmować się czy nie, czy znaczenie snów może mieć przełożenie na nasze życie codzienne i to jak jesteśmy odbierani przez innych, co o tym sądzicie? Jak na Was działa połączenie czerwieni i czerni?

POLUB MNIE NA:

Facebook / Instagram / Twitter

 

czerwona sukienka (5)

Ramoneska – Mohito  / Czerwona sukienka – Blue shadow  /  Botki – Top Secret

Rajstopy – Gatta  /  Biżuteria – prezenty od bliskich

czerwona sukienka (2) czerwona sukienka (4) botki ze skóry srebrna biżuteria czerwona sukienka (1) czerwona sukienka (3)