Motywacyjny poniedziałek – pozytywna energia

Dziś Blue Monday, czyli najbardziej przygnębiający dzień w roku, ja co prawda w ogóle tego nie odczuwam, ale może dlatego, że nie robiłam w tym roku żadnych noworocznych postanowień i zjadłam już zbilansowane i porządne śniadanie, które dodało mi sporego zastrzyku energii. Jeśli jednak Wy macie problem z brakiem energii, koniecznie wprowadźcie w swoje życie 10 rzeczy, które sprawiają, że codziennie mamy więcej siły do działania.

 

1. Zbilansowana dieta.

Ważne aby zawierała odpowiednią ilość białka, tłuszczu, węglowodanów i błonnika, a także dostarczała niezbędnych witamin i minerałów. Jednocześnie należy znaleźć równowagę pomiędzy codzienną aktywnością oraz ilością przyswajanych kalorii.

2. Śniadanie.

To najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Porządne śniadanie daje nam energię na cały dzień. A tak naprawdę powinno stanowić około 1/4 spożywanych posiłków w ciągu dnia. Wybierz posiłki składające się z owoców, warzyw, jajek i zbóż, urozmaicaj i staraj się aby oprócz dobrego smaku i odpowiedniej zawartości  składników odżywczych Twoje śniadanie było kolorowe i miłe dla oka.

3. Prawidłowe nawadnianie organizmu.

Pij wodę, będziesz wielka! O wodzie pisałam już wcześniej – www.modanastrychu.com/badz-fit/woda , jej zalet nie można lekceważyć. Z wody bez wątpienia płynie pozytywna energia.

4. Relaks na świeżym powietrzu.

Świeże powietrze to ostatnio towar deficytowy, ale gdy tylko smog opadnie i zostanie rozwiany przez wiatr warto wybrać się na chociażby krótki spacer, by pooddychać i dotlenić nasz mózg. A gdy jeszcze można podziwiać przy okazji piękne widoki, to nie ma na co czekać, czym prędzej wychodźcie z domu!

5. Spokojny sen.

Co zrobić aby sen był spokojny i efektywny? Ważne jest kilka aspektów, a wśród nich min. długość naszego snu, miejsce w którym śpimy, a także czynniki takie jak poziom hałasu czy temperatura pomieszczenia. Mnie na przykład najlepiej śpi się w wywietrzonym pomieszczeniu ze świeżą pachnącą pościelą i w ciszy lub z jednostajnym, ale nie drażniącym hałasem. Co nie przeszkadza mi np. spać w pociągu czy autobusie. Ale każdy jest inny, więc Wasze potrzeby mogą być zróżnicowane. Ważne jednak, abyście zwrócili większą uwagę na to w jaki sposób przebiega Wasz sen.

6. Sport.

Nie ma nic lepszego i bardziej pobudzającego, niż aktywność fizyczna. Nie ważne, czy będzie to spacer, pływanie czy narty, najważniejsze aby ta aktywność była systematyczna i nieco dłuższa niż 30 minut, aby pobudzić nasze mięśnie do działania. Sport to energia na cały dzień!

7. Pobudzanie umysłu.

Krzyżówki, układanki, gry świetnie pobudzają nasz umysł. Wystarczy kilkanaście minut dziennie by oderwać się od komputera i w nieco inny sposób pobudzić nasz mózg do działania. Jeśli nie przepadasz za tego typu zajęciami, równie dobrze możesz sięgnąć po książkę.

8. Pozytywne relacje.

Otaczaj się tylko pozytywnymi ludźmi, nie dawaj się wciągnąć w niepotrzebne dyskusje na tematy, które tylko wprowadzają nieprzyjemną atmosferę, a niczego nowego nie wnoszą. Kolekcjonuj chwile, a nie rzeczy. Pielęgnuj relacje z ludźmi, którzy są Ci bliscy i pragną Twojego szczęścia. Unikaj energetycznych wampirów, którzy wysysają z Ciebie całą energię.

9. Pozytywne myślenie o sobie.

Wysoka samoocena to nic złego! Ludzie, znający swoją wartość osiągają dużo więcej, a czasami wystarczy naprawdę niewiele by zrozumieć i odkryć to, co w nas najlepsze. Jeśli masz problem z własną samooceną już wkrótce na moim blogu znajdziesz sposoby na to, jak ją podnieść. Śledź kolejne motywacyjne posty!

10. Samorealizacja.

Dążenie do celu, nie za wszelką cenę i po trupach, ale w taki sposób, by realizować swoje plany z czystym sumieniem. Nie jest to łatwe, ale wyznaczając sobie mniejsze cele dojdziecie do tych na pierwszy rzut oka trudnych do zrealizowania.

To by było na tyle, jeśli macie jeszcze jakieś pomysły, koniecznie dajcie o tym znać w komentarzach.