Inspirujące wnętrza

Dzisiejszy post, w którym pokażę Wam inspirujące wnętrza pojawił się ponieważ po raz kolejny wróciła w moim domu rodzinnym sprawa remontu. Już dawno wymarzyłam sobie dużą, otwartą przestrzeń, powiększoną dodatkowo lustrami w bieli i odcieniach szarości. Niestety przez wszystkie zawirowania zawodowe jakoś wcześniej nie miałam na myśli remontowania domu w Ustroniu. Sprawy trochę się unormowały, a ja na razie postanowiłam zostać tutaj, choć gdzieś tam z tyłu głowy wciąż mam w planach wyprowadzkę do Warszawy. Tak to już chyba jest, że gdy ludzie pochodzą z małej miejscowości, to ciągnie ich do dużego miasta, ale przecież zawsze można przenieść odrobinę wielkomiejskiego życia do swojego małego miasteczka tworząc inspirującą przestrzeń wokół siebie.

Zastanawiając się nad tym, jak będzie wyglądać moje nowe lokum, zawsze gdy tylko zobaczę jakieś inspirujące wnętrza zapisuję zdjęcia na dysku, by później móc stworzyć coś ala moodboard, zanim zabiorę się za urządzanie kolejnego pokoju. Kiedyś marzyła mi się antresola z minimalistycznymi schodami, świetne realizacje wykonuje np. rodzinna firma z okolicy Nowego Sącza http://www.schody-dywanowe.com/, które można zagospodarować w jakiś ciekawy sposób, budując pod nimi przestrzeń na książki czy jakieś inne rzeczy, lub tworząc poręczne schowki na różne drobiazgi. Teraz jednak odeszłam od tego pomysłu i postanowiłam, że całą jedną ścianę zagospodaruję stawiając dużą, przestronną szafę z przesuwnymi drzwiami i lustrami.

Ogólnie rzecz biorąc lubię taki delikatny miszmasz, podobają mi się nowoczesne wnętrza, przestronne i minimalistyczne, ale lubię też poczuć prawdziwego ducha, jakąś historię danej rzeczy, dlatego uwielbiam też starocie np. ramki ze zdobieniami, krzesła czy inne elementy, które fajnie dopełniają wnętrze i tworzą niepowtarzalny klimat. Miejsce, w którym czuję się dobrze musi być przytulne i wygodne. Poniżej mam dla Was i dla siebie odrobinę inspiracji, napiszcie koniecznie co o nich sądzicie.

inspirujące wnętrza 4

inspirujące wnętrza 2

inspirujące wnętrza 3

inspirujące wnętrza 5

inspirujące wnętrza 1

 Zdjęcia pochodzą min. ze stron Design dautore & Label Magazine