Zaparkuj klimatycznie!

Nie wiem czy słyszeliście, ale właśnie wystartowała druga edycja akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”, w której rowerzyści z całej Polski rywalizują o nowe stojaki rowerowe dla swoich województw. Te regiony, których mieszkańcy przejadą najwięcej kilometrów w akcji, dostaną w sumie 100 nowych stojaków od Fundacji Allegro All For Planet.

zaparkuj klimatycznie
Przedsięwzięcie potrwa do końca września i będzie się składało z serii zadań stawianych rowerzystom. Ukończenie każdego z zadań daje rowerzyście szansę na nagrody indywidualne, a przejechane przez niego kilometry trafiają na konto wybranego województwa. Te regiony, które zgromadzą ich najwięcej, wzbogacą się o nowe miejsca parkingowe dla rowerów.
Decyzja o lokalizacji stojaków jest więc w rękach, a raczej nogach uczestników akcji. To oni przez swoją aktywność będą mieli wpływ na to, gdzie postawione zostaną kolejne parkingi dla rowerów.
Zmobilizujmy Polaków, by ruszyli się z domu i zadbali trochę o swoją kondycję, a przy okazji przekonali się, że rower to wygodny, szybki i ekologiczny środek transportu.
W ubiegłym roku uczestnicy przejechali łącznie prawie 80 tysięcy kilometrów i dodali ponad 1000 propozycji ciekawych tras rowerowych.
Dzięki ich aktywności, stojaki rowerowe pojawiły się między innymi w Krakowie, Starogardzie Gdańskim, Dąbrowie Górniczej, Pile, Tomaszowie Mazowieckim, Łodzi, Bytomiu i Ostrowie Wielkopolskim.
Szczegóły akcji i aktualny ranking województw dostępne są na:
Polecam serdecznie !
 

POLUB MNIE NA:

Facebook / Instagram / Twitter