10 filmów o modzie, które koniecznie musisz zobaczyć

Pomimo tego, że jesienne oraz zimowe wieczory są już za nami, nadal możemy oddać się przyjemności obejrzenia wielu ciekawych obrazów. Lubisz szukać inspiracji modowych, ciekawych stylizacji i interesuje cię wszystko, co jest związane z szeroko pojętym „fashion”? Nasza lista 10 filmów o modzie jest dla ciebie obowiązkową pozycją! Jak powstał dom mody Dior? Jak wygląda życie najważniejszych redaktorów Vogue? Czy Coco Chanel zawsze chciała zostać projektantką?

filmy o modzie

 1. Wyznania zakupoholiczki

  W filmie możecie zobaczyć dziewczynę, która jest w takim stopniu zakochana w kupowaniu ubrań, że zostaje tytułową zakupoholiczką. Nie jest to typowy film o modzie, a bardziej obraz osoby, która ma kłopoty z własnymi finansami spowodowane miłością do kapeluszy i kaszmirowych apaszek. Kupowanie ubrań jest bardzo kuszące, jednak trzeba wiedzieć, gdzie znaleźć najlepszą odzież w okazyjnych cenach.wyznania zakupoholiczki

 2. Seks w wielkim mieście

  Ten film warto obejrzeć szczególnie dlatego, by zobaczyć fantastyczne kreacje stylistki Patricii Field. Jeśli nie zakochacie się w wyzwolonych kobietach zamieszkujących Nowy Jork, z całą pewnością pokochacie Carrie, która jest najbardziej rozpoznawalną postacią z całej paczki znajomych. W tym przypadku warto jednak wybrać serial zamiast filmu o tym samym tytule.sex w wielkim mieście

 3. Yves Saint Laurent

  Film opowiada historię Yvesa, który zaledwie w wieku 21 lat stanął na czele domu mody Dior. Jego historia jest bardzo ciekawa i skupia się przede wszystkim na miłości, którą odnalazł na swoim pierwszym pokazie. Film warto obejrzeć nie tylko ze względu na emocjonalne problemy projektanta, ale po to, by zobaczyć jego fantastyczne suknie i dodatki.saint laurent

 4. Versace. Geniusz, sława i morderstwo.

  Obraz opowiada historię Donatelli Versace, która objęła majątek po zamordowanym bracie. Film przybliża postać głównej bohaterki, pokazuje jej rozterki i decyzje, które podejmowała po to, by Versace zdobyło sławę, jaką cieszy się do dnia dzisiejszego.donatella versace

 5. Śniadanie u Tiffaniego

  Legendarna Audrey Hepburn, która zagrała rolę Holly utrzymującej się z towarzyszenia zamożnym mężczyznom. Film warto obejrzeć nie tylko z powodu urzekającej aktorki, ale i najsłynniejszej na całym świecie małej czarnej, która została sprzedana za prawie 500 tysięcy funtów!
  śniadanie u Tiffaniego

 6. Diabeł ubiera się u Prady

  W filmie można zobaczyć prawdziwy, bezlitosny świat mody. Młoda stażystka, która nie ma pojęcia co nosi się w danym sezonie trafia do redakcji znanego magazynu. Pomimo tego, że w filmie występują fikcyjne postacie, są one inspirowane amerykańskim czasopismem Vogue oraz paryskim tygodniem mody Fashion Week.
  zdjęcie nr 7

 7. Gia

  Nieco smutny obraz pokazujący blaski i cienie wielkiej sławy. Gia Carangi, światowa ikona mody, prowadziła bardzo burzliwe życie, które przyniosło jej wiele cierpienia. Film warto zobaczyć nie tylko dla wspaniałych kreacji najlepszych projektantów, ale by zrozumieć konsekwencje sławy, która nie jest najlepszą drogą do osiągnięcia szczęścia.
  gia

 8. Coco Chanel

  Początki kariery młodej Coco, a właściwie Gabrielle Chanel, zaczynały się na niewielkich scenach, na których próbowała swoich sił jako piosenkarka. Los zdecydował, że nie doceniono jej talentów wokalnych, co skończyło się zwrotem w stronę świata mody. Gdyby nie Chanel, nie moglibyśmy nosić małej czarnej ani używać najsłynniejszych na świecie perfum Chanel no.5.
  zdjęcie nr 8

 9. Mademoiselle C

  Pomimo tego, że film jest dość słabo znany w Polsce, warto poszukać go w Internecie lub w wypożyczalni. W obrazie podobnie jak w Diabeł ubiera się Prady będziemy mieli szasnę podejrzeć pracę redaktorki Vogue – tym razem paryskiej edycji magazynu – Carine Roifeld. W filmie wystąpiły jednak prawdziwe postacie ze świata mody takie jak Karl Lagerfeld, Donatella Versace oraz Heidi Klum.
  karl lagerferd

 10. Pret-a-Porter

  Jesteście ciekawi jak naprawdę wyglądają dni mody w Paryżu? W obrazie zbierają się dziennikarze, fotografowie, wydawcy magazynów modowych i gwiazdy zafascynowani projektami pojawiającymi się na najsłynniejszym na świecie tygodniu mody. Film trzeba obejrzeć szczególnie ze względu na wspaniałe kreacje i interesujący wątek kryminalistyczny.zdjęcie nr 10

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem sportowym Sarafis.club (https://sarafis.club/), oferującym oryginalną odzież, obuwie i akcesoria renomowanych marek na świecie.

Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy warto spędzać czas na oglądaniu filmów, weźcie pod uwagę wszystkie korzyści:

– zobaczysz świat mody zza kulis
– nauczysz się kilku tricków odnośnie łączenia krojów, materiałów oraz wzorów
– poznasz historię największych projektantów i domów mody
– zainspirujesz się stylem bohaterek
– będzie dobrze się bawił w gronie przyjaciół

Czas na dobry film

Masz ochotę na relaks i kochasz modę? Idealnym rozwiązaniem jest obejrzeniu kilku filmów z listy w towarzystwie dobrych przyjaciół. Blaski i cienie sławy, wspaniałe kreacje, historie największych projektantów – to wszystko zaledwie na wyciągnięcie twojej ręki. Tego rodzaje produkcje są świetnym pomysłem na otworzenie twojego umysłu i nauczenie się kilku modowych tricków. Jakie są twoje ulubione filmy o modzie? Czy dodałabyś coś do naszej listy?