Charlize Mystery – Nie mam się w co ubrać…

W końcu udało mi się uporać z większością pilnych spraw i odrobić zaległości, które powoli stają się przeterminowane. W dzisiejszym poście w końcu recenzja książki Charlize Mystery, czyli w rzeczywistości Karoliny Glinieckiej – Nie mam się w co ubrać. Karolina niewątpliwie jest jedną z najpopularniejszych blogerek piszących o modzie w Polsce i można ją lubić, albo nie, ale po książkę zawsze warto sięgnąć. Chociażby po to, aby przekonać się czy było warto.

Co mi się spodobało? Przede wszystkim pomysł i koncepcja, mimo iż na pierwszy rzut oka nie jest w stu procentach autorska i unikalna. Książka jest jasna, przejrzysta, rozdziały są czytelne i zachęcają czytelnika do chociażby przeglądania zdjęć. Świetną robotę również zrobili graficy i autorki rysunków, zamieniając tą publikację w spory, interesujący projekt, przy którym jak się okazuje pracował sztab ludzi.

Ciekawa jestem zatem ile tak naprawdę pracy w publikację włożyła sama autorka.

Co mi się nie podobało? Przywiązanie do jednej marki, korekta Pani Anety Wieczorek, przez którą Karolinie nie raz się oberwało. Ponadto niektóre rozdziały pisane są zbyt ogólnikowo moim zdaniem, mogłoby być również jeszcze więcej zdjęć lub rysunków, zwłaszcza w pierwszym rozdziale, który jest kwintesencją tej książki i tak naprawdę pewnie najbardziej będzie interesował każdą kobietę szukającą dobrego poradnika. Indeks z informacją na temat marek ubrań użytych w stylizacjach umieszczony na końcu także jest słabą opcją, a nawet w tym wypadku zbędną, bo i tak nikt nie będzie tam zaglądał by czegokolwiek szukać. A największa wada książki, podobnie niestety jak w przypadku poprzedniej mojej recenzji to papier przez który prześwituje druk na drugą stronę, czego nienawidzę.

Cena 44,90zł moim zdaniem adekwatna do oferowanej treści, zwłaszcza że książka jest szyta i w twardej oprawie, ale papier mógłby być nieco grubszy.

Mimo iż nie będzie to moja ulubiona pozycja na półce, to z chęcią zajrzę do niej jeszcze nie raz. Chociażby po to, by przypomnieć sobie czym różni się Open toe od D’orsay shoes lub jak zostać mistrzynią zakupów!

POLUB MNIE NA:

Facebook / Instagram / Twitter

Charlize mystery

charlize mystery 1 charlize mystery 2 charlize mystery 3 charlize mystery 4 charlize mystery 5 charlize mystery 6 charlize mystery 7 charlize mystery 8 charlize mystery 9