Wieczór mody 28/10/2016 – relacja

Wspomnień czar…

Tegoroczny wieczór mody w Bielsku-Białej był niewątpliwie jednym z ciekawszych wydarzeń, mających miejsce w naszym regionie. Zdecydowanie można zaliczyć tę imprezę do udanych. Wiadomo, zdarzają się wpadki i zawsze jest coś, co można by było poprawić, ale po co psuć sobie nerwy niepochlebnymi opiniami, skoro można skupić się wyłącznie na tym co było fajne, ciekawe i sprawiało nam przyjemność.

Tak, jak i pięć lat temu podczas pokazu kolekcji Paprocki i Brzozowski całe wydarzenie poprowadził niezastąpiony Conrado Moreno. Ognisty temperament, elegancja oraz niepowtarzalne poczucie humoru momentami doprowadzały nas do łez. Zwłaszcza podczas losowań cennych nagród, ufundowanych przez sponsorów.

gwiazdy

Cocho by Olga Idzik.

Na początku pokazana została najnowsze kolekcja marki Cocho. Bardzo casualowa, idealna na codzień, utrzymana w odcieniach szarości oraz stonowanych, nieco przydymionych kolorach, wpisujących się w najnowsze trendy. Po pokazie projektantce kwiaty wręczył  Zengi Racing – Grzegorz Zengota i Pani Marta – jedna z podprowadzających Unii Leszno, dla których tegoroczne stroje zaprojektował Macień Zień.

wieczór mody (3)

Pokaz Macieja Zienia (4)

wieczór mody (5)

Letnie klimaty.

Po pokazie Conrado Moreno rozbawiał nas swoimi anegdotami i rozlosowano część nagród od sponsorów, a nastepnie zaprezentowały się modelki w strojach kąpielowych  SHE. Kolekcja jest fantazyjna i bardzo kobieca, jednak w samym pokazie brakowało mi odrobiny słońca. Stonowane kolory, proste cięcia i brak zdobień sprawiły że całość była dosyć surowa i chłodna.

wieczór mody (7)

wieczór mody

Piątkowy wieczór umilił nam również kameralny koncert, znanej świetnie w Bielsku-Białej piosenkarki – Aicha.

Koncert Pasaż pod orłem

Zień na wyciągnięcie ręki…

Pokaz Macieja Zienia oczywiście okazał się strzałem w dziesiątkę, w ogóle się nie zawiodłam, wszystko było idealnie zaplanowane, dograne wizualnie i muzycznie. No i żadna z modelek tym razem się nie wywróciła, choć wybieg ze schodami to dla wielu dziewczyn trudny orzech do zgryzienia.

Kolekcja, tak jak już wcześniej można było się domyślać jest piękna, bajkowa, inspirująca i dopracowana w każdym calu. Osobiście mogłabym nosić ją całą nawet na co dzień ponieważ uwielbiam błyszczące nadruki i hafty. Niestety, zdaję sobie jednak sprawę z tego, że te rzeczy nigdy nie będą dostępne dla przeciętnych polaków.

Maciej Zień Moda na strychu

wieczór mody (6)

Pokaz Macieja Zienia (1)

Pokaz Macieja Zienia (3)

Pokaz Macieja Zienia (2)

Pokaz Macieja Zienia (5)

Pokaz Macieja Zienia (6)

Pokaz Macieja Zienia (8)

wieczór mody (1)

wieczór mody (2)

wieczór mody (4)

Pokaz Macieja Zienia (7)

Nutka żalu i zwątpienia.

Na koniec chciałabym podzielić się z Wami kilkoma słowami refleksji. Właściwie miałam tego nie pisać, ale w końcu przespałam się z tym wszystkim i mogę ocenić wydarzenie na spokojnie. Powiem Wam, że im więcej pokazów mam za sobą, tym mniejszą przyjemność sprawia mi przebywanie w towrzystwie tzw. lokalnych celebrytów.

Z każdym rokiem staję się bardziej odporna na tych wszystkich pseudo fanów mody, którzy tak naprawdę chodzą na tego typu imprezy żeby się polansować, napić i najeść, albo jak to  było w tym przypadku, pójść z koleżankami na plotki i rozmawiać tak głośno żeby wszyscy wokół wiedzieli co dzieje się w życiu jednej z przypadkowych ofiar.

W tym momencie pewnie powiecie, że to tylko my kobiety możemy się tak zachowywać, ale nie, faceci też mają swoje za uszami, a zajmowanie 10 miejsc wokół tego jednego, na którym się usiadło, bo ktoś znajomy przyjedzie albo nie i walczenie o nie tak, jakby to były jakieś drogocenne skarby, to najbardziej żałosna rzecz, z którą nikt na tego typu imprezach nie może sobie poradzić. Ponadto spychanie „Mediów” do niższej kategorii, niż obsługa i goście z przypadku w długoterminowym rozrachunku nie przyniesie niczego dobrego…

POLUB MNIE NA:

Facebook / Instagram / Twitter