Cracow Fashion Week 2017

Moda w Krakowie.

Już w najbliższą sobotę w Krakowie rozpoczyna się kolejny Cracow Fashion Week. Tym razem pod hasłem „FASHION & ECOLOGY”. Wydarzenie organizuje SAPU, a jego partnerami są między innymi międzynarodowe organizacje walczące o odpowiedzialną modę. Początek oczywiście w najbliższą sobotę, Centrum Kongresowe ICE Kraków, gdzie tydzień odpowiedzialnej mody rozpocznie się konkursem Cracow Fashion Awards, będącym zarazem pokazem dyplomowym studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.

W czasie gali Cracow Fashion Awards, otwierającej Cracow Fashion Week 2017, zobaczymy również premierowy pokaz nowej kolekcji niezwykle cenionej projektantki Oli Bajer BOLA pt. „Hollow”.

Konkurs.

W czasie uroczystej gali nagrodzone zostaną najlepsze kolekcje dyplomowe ale zobaczymy także międzynarodowe pokazy gościnne z Polski, Szwecji, Hiszpanii i Ukrainy. W jury natomiast zasiądą m.in. duet MMC Ilona Majer i Rafał Michalak, Natasha Pavluchenko, Dorota Wróblewska, Anna Jatczak, Ola Bajer czy Gosia Sobiczewska. Opiekę artystyczną nad projektantami sprawowała Pat Guzik, ona również pokaże swoją kolekcję, która wygrała prestiżowy konkurs mody EcoChic Design w Hogkongu.

 

Wydarzenia towarzyszące.

W ciągu całego tygodnia, od 18 do 26 marca, można będzie wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących w Krakowie. Odbędą się warsztaty i wykłady, z których wiele będzie dotyczyć społecznej odpowiedzialności mody i biznesu.

Wśród nich niezwykła wystawa mistrzów fotografii „FASHION 50/60. Szukając Marilyn/Finding Marilyn”. W ramach której w Galerii BB przy ul. Skałecznej 5 w Krakowie prezentowane będą zdjęcia Miltona Greene’a, Wojciecha Plewińskiego oraz Tadeusza Rolke. Wernisaż wystawy już w najbliższą niedzielę – 19 marca.

www.facebook.com/events/CFW/ 

Więcej informacji w przyszłym tygodniu, oczywiście po mojej wizycie w Krakowie na sobotniej gali. Mam nadzieję, że również weźmiecie udział w CFW, chociażby ze względu na wydarzenia towarzyszące. Do usłyszenia!

POLUB MNIE NA:

Facebook / Instagram / Twitter

  • Zapowiada się ciekawie. :) Czekam na relację.

  • Ola Bonk

    Fajna sprawa, jak można dostać zaproszenie?

  • ana-looka

    kolejny CFW już w ten weekend a ja właśnie oglądam foty z tego za czasów Małopolskich Blogerek :) To były czasy… :)