Kraków nie tylko na weekend

Ostatnimi czasy bardzo często odwiedzam Kraków, lubię to miasto i uważam, że każdy powinien się tam wybrać, nie tylko na weekend. Tym razem pojechałam do Krakowa ze względu na trwający od 21 do 29 marca Cracow Fashion Week. Niestety nie dałam rady pojawić się na wszystkich wydarzeniach, a plany miałam konkretne i chciałam wybrać się już w poprzedni weekend, ale udało mi się wyrwać w tygodniu i tym samym zobaczyć wystawy zorganizowane w ramach krakowskiego tygodnia mody, a także wziąć udział w wykładach i warsztatach. Wybierając się do Krakowa warto wcześniej poszukać jakiegoś przytulnego hotelu, by móc w pełni wykorzystać czas, który zarezerwowaliśmy na pobyt. O dziwo nie trudno o tani hotel w Krakowie, baza noclegowa jest mocno rozwinięta, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Kraków zabytki

Jeśli sprawdziliśmy już wszystkie hotele w Krakowie i mamy załatwioną sprawę spania, pora zwiedzić miasto. W zależności od tego ile mamy siły i jak dobrze radzimy sobie z orientacją w terenie możemy wybrać dowolną opcję, ja polecam Kraków zwiedzać pieszo, ale to raczej opcja dla aktywnych, choć faktycznie zanim zamieszkałam w Krakowie wydawało mi się, że to takie duże miasto i wszędzie jest daleko. Po półrocznej przygodzie zdecydowanie zmieniłam zdanie i podczas każdego kolejnego pobytu przekonuję się, że nie warto wsiadać do komunikacji miejskiej jeśli mamy do pokonania kilka przystanków. W innym przypadku można skorzystać z przejazdu np. tramwajem. Zwykle łączę te dwie opcje i wszędzie docieram szybciej niż samochodem.

Kraków Ice Center

Podróżowanie pieszo w połączeniu z komunikacją miejską ma jeszcze inne plusy, dzięki niej wśród pięknych, zabytkowych kamieniczek stoi znacznie mniej samochodów, co oczywiście przekłada się w dużej mierze na walory wizualne miasta, a także na zmniejszenie zanieczyszczeń w powietrzu, które jak wiadomo w Krakowie pozostawia wiele do życzenia.

wystawa fotografii step by step Kraków wystawa butów cracow fw step by step wystawa fotografii sapu

Tak jak już wcześniej wspominałam, tym razem będąc w Krakowie oprócz Międzynarodowej wystawy obuwia STEP BY STEP wzięłam udział w wykładzie i warsztatach organizowanych w ramach Cracow Fashion Week przez firmę 42UP, która na co dzień zajmuje się prognozowaniem trendów. Wykład był ciekawy, choć osobiście myślę, że dziewczyny powinny nieco popracować nad prezentacją i wystąpieniami publicznymi, ponieważ każde kolejne „yyyy, eee, aaa” bardzo przeszkadzają w odbiorze treści. Sama wiem to po próbach kręcenia Vloga. Dużo ciekawsza w tym wypadku okazała się część, w której zadawano pytania oraz warsztaty praktyczne, na których w grupach staraliśmy się wykreować na podstawie prognoz tablicę trendu dla znanych marek odzieżowych.

warsztaty 42up mood board tablica trendu Nike

Nasza ekipa (ja i dwóch mężczyzn – fotografów) stworzyła projekt dla marki Nike i przyznam szczerze, że sprawiło mi to wiele satysfakcji,  choć nie po raz pierwszy tworzyłam moodboard, zresztą nieskromnie stwierdzam, że mapa którą stworzyliśmy była najlepsza. Będąc w Krakowie nie mogłam oczywiście odpuścić sobie zapiekanki u Endziora i kawy na Kazimierzu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się spędzić tam więcej czasu i zobaczyć wszystko to, co proponuje SAPU podczas kolejnej edycji Cracow Fashion Week.

migawki Kraków