Woda – pyszna i zdrowa!

Woda stanowi średnio 70% masy dorosłego człowieka. Dlatego też, ogrywa niesamowicie ważną rolę w naszym życiu. Jest niezbędnym uzupełnieniem pokarmu wszystkich organizmów żywych, reguluje temperaturę i uczestniczy w przebiegu większości reakcji metabolicznych. Powszechnie przyjęło się, że powinniśmy codziennie pić minimum 2 litry wody.

Oczywiście nikt nie oczekuje od nas żebyśmy biegali z butelką pod ręką, ponieważ woda zawarta jest również w większości posiłków, które zjadamy. Wszyscy natomiast powinniśmy słuchać swojego organizmu, aby nie doprowadzić do odwodnienia. Dlatego też uważam, że warto wypracować sobie zdrowy nawyk picia wody pomiędzy posiłkami, dzięki czemu utrzymamy na odpowiednim poziomie nawodnienie naszego organizmu.
IMG_0747

Ogólnie rzecz biorąc, jestem jedną z tych osób, które nie lubią być uwiązane i zależne od czegokolwiek, dlatego chyba tak trudno jest mi się zmobilizować do systematycznych ćwiczeń chociażby, ale w końcu udało mi się znaleźć sposób na systematyczne picie wody.

Zalety systematycznego picia wody:

  • Po pierwsze: poprawa samopoczucia. Dzięki piciu wody nasze ciało jak i umysł działa sprawniej. Mamy więcej energii, a co za tym idzie więcej siły, by „zdobywać świat”.

  • Po drugie: picie wody wspomaga usuwanie toksyn z naszego organizmu, alkohol i inne używki, fast foody, słodycze – gdyby nie porządne nawodnienie mogłoby być z nami krucho.
  • Po trzecie: woda w pewnym stopniu reguluje również nasz metabolizm i jest bardzo pomocna w walce z podjadaniem między posiłkami. Dzięki czemu zamiast tyć, mamy piękną jędrną i promienną skórę, a także czujemy się zdrowe i szczupłe.

IMG_0732

Mój sposób na systematyczne picie wody:

W przyzwyczajeniu się do nowych nawyków bardzo pomaga świadomość, iż to co robisz jest dobre dla twojego organizmu. W moim przypadku najtrudniej było przełamać barierę smakową. Lubię wodę, ale wolę tą z bąbelkami, lekko gazowaną. Niestety perspektywa ciągłego kupowania plastikowych butelek, z których bąbelki i tak uciekają zanim wypiję ją do końca, a także świadomość, że zalewamy środowisko coraz to większą ilością śmieci niezbyt mi pasowała.

Na szczęście od pewnego czasu stałam się szczęśliwą posiadaczką ekspresu SodaStream, wyposażonego w specjalnie zaprojektowaną, bezpieczną butelkę karbonizującą, która może być użytkowana przez 3 lata, dzięki temu można zaoszczędzić nawet do 2 tys. plastikowych butelek i aluminiowych puszek rocznie. Oprócz butelki w zestawie znajdziemy również wymienny nabój, zawierający CO2. Jest to serce urządzenia, dzięki któremu powstają bąbelki.

IMG_0712 IMG_0711 IMG_0719 IMG_0704

Szczerze, gdy po raz pierwszy użyłam mojego ekspresu poczułam się jak mała dziewczynka. Jeśli urodziliście się w latach osiemdziesiątych powinniście wiedzieć, o czym mówię. Dla mnie woda gazowana z saturatora w połączeniu z domowym sokiem z porzeczek i malin zrobionym przez babcię jest fantastycznym wspomnieniem.

IMG_0713 IMG_0709 IMG_0705 IMG_0714

Już niedługo Święta Bożego Narodzenia, jeśli nie macie jeszcze kupionych prezentów, może warto z tej okazji zainwestować w swoje zdrowie, kupując ekspres SodaStream i wspólnie z całą rodziną wdrażać zdrowe nawyki? Ten i inne ekspresy, a także wiele ciekawych informacji znajdziecie na stronie http://sodastream.pl/.

IMG_0724 IMG_0722 IMG_0748

POLUB MNIE NA:

Facebook / Instagram / Twitter

IMG_0741