Dieta

Fit catering a odchudzanie – zasady, które ułatwią redukcję wagi

Często dzieje się tak, że mimo usilnych starań i stosowania najróżniejszych diet, waga ani drgnie. Nie zawsze powodem jest sam sposób odżywiania, ale inne czynniki, na które po prostu się nie zwraca uwagi.

Wprowadzenie diety pudełkowej to doskonały sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, jednak żeby to było skuteczne, trzeba jeszcze pamiętać o kilku innych istotnych rzeczach. 

Dieta pudełkowa – regularność i odpowiednie nawodnienie 

Kluczowym, a jednak często pomijanym czynnikiem potrzebnym do osiągnięcia pożądanego efektu, jest regularność. Bez tego bardzo ciężko schudnąć i utrzymać wagę. Dwa duże posiłki zjedzone w ciągu całego dnia wcale nie oznaczają, że przyjęta została odpowiednia ilość kalorii. Bardzo często organizm w takiej sytuacji zaczyna odkładać tkankę tłuszczową, by mieć zapasy na kolejny czas głodu.

Dieta pudełkowa zawiera kilka posiłków, które należy spożywać w odstępach 3-4 godzin. Zjedzenie ich wszystkich w ciągu godziny nie zapewni szczupłej sylwetki, choć oczywiście potrawy są bardzo smaczne i zdrowe. Pudełka ułatwiają zabieranie posiłków ze sobą na uczelnię lub do pracy, dzięki czemu nie ma ryzyka, że zapomni się o przygotowaniu drugiego śniadania.

Przeszkodą w odchudzaniu jest także za mała ilość wypijanych w ciągu dnia płynów. Picie wody przyśpiesza metabolizm i niweluje uczucie głodu. Zaleca się, by pić jej minimum 2 litry dziennie i uzupełniać braki ziołowymi herbatkami i wyciśniętymi sokami z owoców. 

Fit catering bez podjadania między posiłkami 

Kolejnym błędem, który bardzo często popełniają osoby na diecie, jest podjadanie między posiłkami. Czasami nawet nie zauważa się, że nieustannie sięga się po garść orzeszków lub podjada troszkę sera. Już absolutnym grzechem jest jedzenie słodyczy i chipsów między posiłkami, ale nawet pozornie zdrowe przekąski mogą zaburzyć regularność i spowolnić metabolizm.

Poza tym ciężko przy tym zapamiętać, ile spożyło się kalorii. Często bierze się pod uwagę tylko kaloryczność cateringu dietetycznego, a zapomina się o tych wszystkich dodatkowych grzeszkach. W takich sytuacjach ludzie winią dietę, zamiast zdać sobie sprawę, że to właśnie podjadanie powoduje brak efektów.

Dieta pudełkowa jest tak skonstruowana, by nie pozostawiać uczucia głodu, więc łatwiej o samodyscyplinę. 

beDiet

Catering dietetyczny w połączeniu z aktywnością fizyczną 

Zdarza się, że problemem nie jest sposób odżywiania, ale brak ruchu w ciągu dnia. Siedząca praca tego nie ułatwia, a zapisanie się na siłownię często odkłada się w nieskończoność. Jednak rozpoczęcie treningów jest niezbędne, by efekty pojawiły się szybciej.

Catering dietetyczny dostarcza wybraną ilość kalorii i jeśli dba się o regularność, odpowiednie nawodnienie i rezygnuje się z ciągłego podjadania, to przyniesie efekty, ale zwiększyć je mogą właśnie ćwiczenia. U niektórych są one wręcz konieczne, by metabolizm ruszył, a tkanka tłuszczowa się spalała.

Ponadto treningi pozwalają uniknąć wiszącej skóry po sporej redukcji, dzięki czemu ciało będzie jędrne i atrakcyjne. Czasem wcale nie trzeba wychodzić z domu, by ćwiczyć, bo można znaleźć mnóstwo programów treningowych, które pomogą zrzucić zbędne kilogramy.