dieta

Dieta z dostawą do domu – wygodnie, a czy zdrowo?

Najczęstszy powód decydowania się na dietę pudełkową? Wygoda. Oszczędzasz czas na planowaniu listy zakupów, robieniu ich, gotowaniu, zmywaniu – w ciągu dnia możesz zaoszczędzić nawet kilka godzin! Temu nikt nie zaprzecza – dieta z dostawą jest po prostu wygodna. A co jeśli powodem naszej decyzji jest zdrowie? Czy wtedy fit catering też jest dla nas? Oto lista powodów, która jasno wskazuje, że tak – dieta na wynos ma wiele zdrowotnych korzyści.

Fit catering pozwoli Ci utrzymać odpowiednią wagę

Pierwsza korzyść jest oczywista – jeżeli dobierzesz dla siebie odpowiednią kaloryczność, taki sposób odżywania pomoże Ci w osiągnięciu Twojego celu wagowego, nieważne czy jest to zrzucenie, utrzymanie czy nabranie wagi. Przygotowując posiłki sami, często mamy problem z dobraniem odpowiedniej ilości – jemy za małe śniadania albo za duże kolacje. Albo nie wliczamy do bilansu kalorycznego takich rzeczy jak masło, na którym smażymy, oliwy którą dodajemy do sałatki, czy orzechów lub przekąsek, które podjadamy w ciągu dnia. Takie ,,kalorie widmo” mogą prowadzić do nadwagi, a co za tym idzie problemów zdrowotnych.

Odpowiedni jadłospis zapewni Ci wszystkie potrzebne składniki odżywcze

Odpowiednie zbilansowanie posiłków jest ciężką sztuką. Odpowiednia ilość węglowodanów, ale tych złożonych, odpowiednia ilość białka, ale bez przesady, dodawanie tłuszczów do diety, ale tylko tych dobrych. Do tego witaminy i minerały – o żadnym nie można zapomnieć, ponieważ wszystkie składają się na zdrowe ciało. Przeciętna osoba, nawet jeżeli odżywia się zdrowo, często zapomina o dodaniu do diety odpowiedniej ilości selenu albo witamin z grupy ADEK. Jadłospisy w firmach cateringowych przygotowywane są przez dietetyków, którzy bazując na dziennym zapotrzebowaniu na poszczególne składniki, przygotowują posiłki, które mają optymalny skład, a do tego ładnie wyglądają i dobrze smakują.

Regularność posiłków pomaga w walce z chorobami

Obecnie mało osób spożywa 5 posiłków dziennie. Albo jemy duże śniadanie i dużą obiadokolację albo cały dzień spożywamy mikroposiłki, sięgając po przekąski i gotowce. Obydwie drogi są złe i odbijają się na naszym zdrowiu i obwodzie w talii. Takie odżywanie sprzyja chorobom. Regularne spożywanie 5 posiłków o odpowiedniej wielkości może być rozwiązaniem na wiele problemów zdrowotnych.

Jednym z nich jest cukrzyca. Istotnym elementem leczenia jest regularność posiłków, która chroni przed skokami glukozy. Korzystanie z cateringu od https://bedietcatering.pl/, który zapewnia nam 5 posiłków dziennie, pozwoli nam na wyrobienie sobie zdrowych nawyków, ponieważ po pewnym czasie organizm sam będzie się domagał pokarmu o odpowiedniej godzinie.

Taka regularność pomaga też w chorobach sercowo-naczyniowych, gdzie powinno się unikać skoków lipidów. Posiłki nie powinny być zbyt wielkie, powinny być gotowane, pieczone lub przygotowywane na parze i powinny zawierać odpowiednie proporcje składników odżywczych.

Fit catering oprócz walorów dietetycznych, przede wszystkim pomaga utrzymać nam zdrowie, zapewnia lepszy sen, więcej energii i dłuższe życie.