Bądź fit – podsumowanie 5 tygodnia

Cześć!

Dziś krótko na temat cyklu Bądź fit, ponieważ zaraz jadę do Bielska i razem z Mr K. będziemy szukać materiałów na nową kolekcję muszek. W tym tygodniu trochę się rozleniwiłam, a długi weekend zrobił swoje, ale dzięki temu już niedługo pokażę Wam efekty kolejnych sesji, które miałam okazję stylizować.
Mamy środę, więc pora zaplanować kolejny tydzień ćwiczeń. Przyznam szczerze, że troszkę zaczyna mi się nudzić i chyba powinnam wprowadzić nowy układ, oraz jakoś go urozmaicić. Najchętniej więcej ćwiczeń przeniosłabym na świeże powietrze, ale z pogodą nigdy nie wiadomo, więc ciężko coś konkretnie sobie zaplanować.


POLUB MNIE NA:


Jeśli natomiast mam trzymać się planu w kwestii naszej podróży dookoła świata, to kolejne dwa tygodnie spędzamy podróżując po USA. Pierwszy z nich spędzimy zahaczając o San Francisco, a więc nie mogło zabraknąć informacji na temat diety Kalifornijskiej. Została ona opracowana przez amerykańskich lekarzy, a skuteczność i rezultaty diety są potwierdzone przez satysfakcję wielu pacjentów. Lekarze dobierają plan odchudzania indywidualnie do każdej osoby, dlatego dieta Kalifornijska jest tak skuteczna.
Sama chyba nie zdecydowałabym się na tak radykalne zmniejszenie kalorii, bo tego nie potrzebuję, ale pod nadzorem lekarza myślę, że każdy, kto ma problem z nadwagą mógłby spróbować.Zasady diety kalifornijskiej:

  1. Po ćwiczeniach możesz pić soki ze świeżych owoców.
  2. Po ćwiczeniach możesz zjeść owoce.
  3. Nie wolno Ci pić napojów energetycznych w celu zregenerowania organizmu po wysiłku fizycznym.
  4. Licz kalorie, jeśli dostarczasz więcej kalorii niż spalasz w codziennych czynnościach np. prowadzenie samochodu, sprzątanie, zakupy to nie schudniesz.
  5. Zachowaj proporcje w dostarczaniu składników odżywczych do organizmu (zachowanie odpowiedniej ilości białka, tłuszczu, węglowodanów).
  6. Uważaj na produkty beztłuszczowe lub o niskiej zawartości tłuszczu, czasami okazuje się że zawierają duże ilości cukru.
  7. Czytaj etykiety produktów spożywczych, które kupujesz.
  8. Zmniejsz dotychczasową dzienną dawkę kalorii o 500 do 1000 kcal


Mój plan na najbliższy tydzień wygląda następująco: