Bądź fit – podsumowanie 4 tygodnia

Cześć!

Najwyższa pora podsumować moje miesięczne zmagania z ćwiczeniami stosowanymi podczas cyklu Bądź fit. Zaczął się kolejny miesiąc, więc zaczynam od pomiarów swoich efektów.
Prawda jest taka, że centymetry i kilogramy nie są najważniejsze, dużo bardziej motywuje mnie wzrost sprawności fizycznej i to, że z każdym dniem potrafię zrobić więcej i nie męczę się przy tym tak, jak na początku. Choć 5 cm zgubionych w talii zrobiło na mnie wrażenie!
Obecnie ważę 51,5 kg, przy 168 cm wzrostu.
Moje wymiary: biust – 86 cm (bez zmian), pod biustem – 67 cm (- 1cm), talia – 62 cm (- 5 cm!!!), pas – 75 cm (- 2 cm), kości biodrowe – 81 cm (- 3 cm), biodra – 90 cm (- 3 cm), udo góra – 51 cm (- 1cm), udo dół – 38 cm (bez zmian), łydka – 34 cm (- 1cm), napięty biceps – 27 cm (- 2 cm).
Swoje rezultaty uczciłam już we wtorek, a od wczoraj ponownie zaczęłam ćwiczyć. W tym tygodniu zawitaliśmy do Japonii, która słynie z długowieczności, więc nie mogło jej zabraknąć na naszej mapie świata.


POLUB MNIE NA:


Japonki bardzo dbają o swoją urodę, stosując różne olejki, rytuały związane z kąpielą, a także specjalne maski. Lecz wydaje mi się, że najlepiej zacząć od środka, ponieważ dieta bogata w kwasy tłuszczowe (ryby), związki mineralne (kiełki, grzyby) oraz witaminy (świeże owoce i warzywa) sprzyjają zachowaniu zdrowej i gładkiej cery. Codziennością w Japonii jest również jedzenie owoców morza i alg morskich, które jak powszechnie wiadomo mają w sobie wiele pożytecznych składników i minerałów.
Ze względu na to, że jestem wielką fanką herbat zainteresowała mnie również japońska odmiana zielonej herbaty – Sencha. Ten japoński specjał podobno jest nie tylko zdrowy, ale też cudownie pobudza nasz organizm. I choć działa podobnie jak kawa, to nie podrażnia żołądka, wygładza skórę i wyszczupla ciało. Pora więc wybrać się do herbaciarni.Mój plan na najbliższe 7 dni wygląda następująco: